weber.tec 944 1kg zółto szary

Dostępność: wysyłka na zamówienie
Cena: 91,99 zł 91.99
ilość szt
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

 

Opis produktu

weber.tec 944 (Eurolan FK Inject 2) jest niezawierającą rozpuszczalnika, 1-komponentową żywicą poliuretanową, twardniejącą pod wpływem wilgoci.

Najważniejsze właściwości produktu

  • 1-komponentowa żywica poliuretanowa, twardniejąca pod wpływem wilgoci
  • może 10-krotnie zwiększyć swoją objętość
  • odporna na działanie wody morskiej, soli, benzyny, olejów i tłuszczów oraz wielu ługów, kwasów i innych chemikaliów

Zastosowanie produktu

Nadaje się do: wypełnienia pustych przestrzeni i uszczelnienia rys (spękań) w betonie i murze, zbiornikach wodnych, basenach, oczyszczalniach ścieków, nabrzeżach, fundamentach i studniach, jak również do uszczelnień rur o połączeniu mufowym.
Produkt stosowany szczególnie do wykonywania uszczelnień w środowisku mokrym i wilgotnym. Zetknięcie się tego preparatu z wilgocią powoduje jego spęcznienie i utwardzenie. W zależności od temperatury i wilgotności weber.tec 944 może 10-krotnie zwiększyć swoją objętość. Za pomocą weber.tec 944nie można uzyskać siłowych połączeń (uszczelnień). Aby otrzymać tego rodzaju uszczelnienia, należy użyć innych preparatów, sporządzonych na bazie żywic epoksydowych.

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być lekko wilgotne,mocne, przyczepne, czyste, bez oleju i tłuszczy ze względu na przyczepność zaprawy zamykającej szczelinę.

Przygotowanie produktu

Żywica po otwarciu opakowania jest gotowa do zastosowania. Jeżeli iniekcja przeprowadzana jest w obszarze występowania wody, zaleca się wtedy dodawanie przyspieszacza. Przyspieszacz weber.tec 944 S dodaje się do weber.tec 944 poprzez wymieszanie (nalezy zapoznać się z kartą techniczną weber.tec 944 S). Dawka przyspieszacza waha się w granicach od 0,5 do 5%. Po wymieszaniu powstałą mieszaninę należy od razu zużyć.

Dodanie przyspieszacza weber.tec 944 S w ilości 0, 5% dwukrotnie przyspiesza szybkość reakcji preparatu weber.tec 944. Szybkość ta zależy od ilości wody i temperatury. Objętość pianki ulega zwiększeniu.

Warunki podczas stosowania i wiązania

Temperatura aplikacji (powietrza i podłoża): od +10°C do +35°C. Czas twardnienia: ok. 2 dni przy +20°C.

Wskazówki wykonawcze

Sposób nanoszenia: iniekcja, wlewanie.

Metoda iniekcji ciśnieniowej: weber.tec 944 wtłaczć za pomocą pompy iniekcyjnej do szczeliny (spękania) pod ciśnieniem od 10 do 200 barów w zależności od wytrzymałości konstrukcji na ściskanie. Podczas iniekcji postępować w następujący sposób: szczotką drucianą lub za pomocą szlifierki dokładnie wyczyścić powierzchnię w sąsiedztwie szczeliny tzn. 3-4 cm po obu stronach. Następnie nawiercić otwory w odpowiednich odstępach i zamocować pakery śrubowe (wkręcane) lub udarowe (wbijane). Rysy pomiędzy zamocowanymi pakerami zaszpachlować preparatem weber.xerm 848 i odczekać, aż szpachla stwardnieje tak, aby podczas iniekcji nie wyciekał wtłaczany materiał. Iniekcję rozpocząć po stwardnieniu szpachli. Jeżeli podczas wtłaczania utrzymuje się stałe ciśnienie na jednym pakerze, wówczas można przejść na drugi i dalej kontynuować iniekcję.

Metoda wlewania: w przypadku powierzchni poziomych nawierca się otwory wlewowe w odstępie 50 do 100 cm, na głębokość 20 do 50 cm. Nawiercony otwór powinien mieć średnicę od 2 do 5 cm. Miejsca, gdzie istnieje obawa, że wlewana żywica może wycieknąć na boki lub na dół, należy uszczelnić preparatem weber.rep 760. Następnie rozpocząć wlewanie preparatu weber.tec 944. Preparat należy natychmiast dolewać, jeżeli zwierciadło cieczy w otworze wlewowym opada. W przypadku powierzchni pionowych, rysy należy uszczelniać odcinkowo preparatem weber.rep 760, a następnie wlewać powoli żywicę iniekcyjną powyżej tego uszczelnienia. Należy tak wlewać preparat, aby powietrze uciekało do góry, a nie zostawało w otworze wlewowym. Rysy, spoiny lub puste miejsca przeznaczone do uszczelniania muszą być wilgotne, a jeżeli takie nie są, należy je nawilżyć. Po zakończeniu wlewania otwory wlewowe i rysy należy zamknąć preparatem weber.rep 760.

Narzędzia i pompę czyścić natychmiast po zakończeniu pracy (najpóźniej po 1-2 godzinach)rozcieńczalnikiem np. weber.sys 992.

Dane techniczne

Objętość 0,0030

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl